Satış yapmak, bir firmanın en önemli gelir kaynaklarından biridir. Hem küçük hem de orta ölçekli firmalar, satış rakamlarını arttırabilmek için farklı aksiyonlar denemeye devam etmektedir. Satışlarını sahada yapan ve ister sıcak ister soğuk isterse de karma satış yöntemini kullanan firmalar için ise tüm sürecin profesyonel bir şekilde organize edilmesi gerekmektedir. Saha satış programı, firmaların saha ile merkez ofis arasındaki köprü görevini üstlendiğinden dolayı en önemli ve etkili satış stratejisi olarak kabul görmektedir.

Saha satış programı kullanmanın firmalar için birbirinden farklı faydası bulunmaktadır. Bu faydalar ise şu şekildedir;

Müşteriler ile yapılacak olan ziyaretlerin planlanması ve bu ziyaretlerin harita üzerinden anlık olarak takip edilmesi, özellikle de yetkililer için son derece önemlidir. Saha satış programları ile anlık olarak ziyaretçi takibi yapılabilmekte ve bu işlemler ile ilgili ziyaret analizleri yapılabilmektedir.

Yapılan satışlar sonrasında yaklaşan veya ödemesi gecikmiş olan tahsilatlar, saha satış programları ile oldukça etkin bir şekilde takip edilebilmektedir. Ayrıca tahsilat takibinin yanı sıra bu işlemler ile ilgili ayrıntılı raporlar da alınabilmektedir.

Kaliteli bir saha satış programı aracılığı ile sahadayken müşterilere ürünler ile ilgili resimli katalog sunabilmek ve bu ürünler üzerine kampanya uygulayabilmek satışları arttırma konusunda oldukça etkilidir. Malzeme resim desteği ile birlikte müşterilere ürün ile ilgili görsel argümanlar sunulabilmekte ve LOGO çözümlerine entegre edilmiş olan bir kampanya anında uygulanarak müşteri memnuniyeti sağlanabilmektedir.

Sahada yapılan tüm işlemlerin kayıt altına alınmasının yanı sıra başarılı bir şekilde analizler yapabilmek ve yapılan işlemlerin raporunu alabilmek düşünüldüğünden çok daha önemlidir. Saha satış programları aracılığı ile sahada uygulanan her bir işlem için ayrıntılı ve 3 boyutlu grafiklerle zengin bir rapor sunmak mümkündür.

Saha satış programları aracılığı ile sistemde kayıtlı olan kullanıcılar arasında hızlı bir şekilde iletişim kurulabilmekte ve yapılan tüm işlemlerle ilgili bildirim alıp gönderilebilmektedir. Bu sayede herhangi bir iletişim kopukluğu yaşanmazken yapılması gereken işlemlerde bir aksama söz konusu olmamaktadır.

Leave a comment

Sign in to post your comment or sign-up if you don't have any account.