Teknolojinin Gelişimi ve Saha Satış Sistemleri

Teknolojinin büyük bir hızla gelişmesi ile birlikte iş hayatında da köklü değişiklikler meydana gelmektedir. Saha satışı, günümüzde azımsanmayacak kadar çok sayıda firma tarafından kullanılan bir satış türüdür. Teknoloji ile birlikte gelen değişiklikler, saha satış işlemlerinde de birbirinden farklı yeniliği beraberinde getirdi. Sahadayken müşteri ile kurulan iletişim, sipariş alma, satış yapma, ödeme ve tahsilat alma gibi işlemlerde kâğıt kalem gibi geleneksel materyallerin kullanılması ciddi zaman kaybına neden olmaktaydı. Fakat günümüz koşullarında geliştirilen saha satış sistemleri sayesinde saha satış personellerinin sahada geçirdiği süre artık çok daha verimli olmaya başlamıştır.

Tüm firmalar, uyguladığı tüm satış tekniklerinde maksimum satış potansiyelini gerçekleştirmeyi hedefler. Bu nedenle de firmaların çalışma prensiplerine uygun olan farklı satış tipleri bulunmaktadır. Saha satış da, müşterileri ile sahada buluşmak isteyen ve tüm satışlarını saha satış teknikleri ile gerçekleştirmek isteyen firmalar tarafından tercih edilmektedir. Teknolojinin bu denli gelişmeden önceki zamanlarda saha satış personelleri, sahada hizmet verirken oldukça büyük ve ağır el terminallerini kullanmak zorundaydı. Bu terminallerin ergonomik olmamasının yanı sıra aynı zamanda sürekli olarak arızalanması ise işlerin olabildiğince yavaşlamasına neden olmaktaydı. Bu gibi problemlerin giderilmesi ve teknolojinin de hızla ilerlemesi ile birlikte el terminalleri çok daha ergonomik ve teknolojik bir donanıma sahip olmaya başladı.

Saha Satış Sistemleri Kullanmanın Ayrıcalıkları

Teknoloji ile yeniden şekillenen ve saha satış teknikleri sayesinde, plasiyerler sahada her türlü işlemi oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapabilme imkânına sahip oldu. Sahada iken sipariş alma, satış yapma, fatura/ irsaliye düzenleme, ödeme ve tahsilat alma gibi tüm işlemler anında yapılabilmektedir. Üstelik kullanılan bu saha satış programları, yalnızca plasiyerlerin değil merkez ofisteki işlemlerin de daha sistematik bir şekilde ilerlemesine olanak tanımaktadır. Program içerisinde bulunan sayısal harita desteği, müşteri analizi ve ziyaretçi takibi özellikler sayesinde plasiyerlerin yaptığı tüm işlemleri merkez ofiste anlık olarak görüntüleyebilmek mümkündür. Ayrıca risk yönetimi, çoklu firma desteği, kampanya desteği, tahsilat takibi ve resimli ürün kataloğu gibi özellikler de yine hem yetkililerin hem de saha satış personellerin çok daha sistematik ve risksiz bir şekilde çalışabilmelerine olanak tanımaktadır.

Saha satış sistemleri, hem yetkililere hem de plasiyerlere büyük kolaylıklar sağlasa da bu konuda kapsamlı bir araştırma yapılması oldukça önemlidir. Otoroute saha satış sistemi; sahadaki riskleri minimuma düşüren, performans ve kârlılığı ise maksimuma çıkaran profesyonel bir saha satış otomasyonudur. Arkasında 25 yıllık bir tecrübenin bulunduğu bu saha satış programı ile birlikte siz de sahadaki gücünüze güç katmaya başlayabilirsiniz.

1 Comment

SEO Service
27 Ocak 2020

Awesome post! Keep up the great work! 🙂

Leave a comment

Sign in to post your comment or sign-up if you don't have any account.