Borç Alacak Takip Programı

Borç Alacak Takip Programı

Borç alacak takip programı, müşterilerin borçlarını ve yaptığı ödemeleri tek bir platformda takip edebilmenizi sağlayan bir sistem ile çalışır. Aynı zamanda satıcı firmalara olan borçlarınızı ve vadelerinizi de bu program ile takip edebilirsiniz. Müşterileriniz tarafından yapılan ödemeleri kasanıza aktarabilir, kendi yapacağınız ödemeleri de kasadan ya da bankadan yapabilirsiniz. Günümüzde artık hemen her firma, geleneksel yöntemlerle borç ve tahsilatlarını takip etmek yerine bu gibi kaliteli programları kullanmayı tercih etmektedir.

Cari hesaplarınızın tam bir listesine istediğiniz zaman anlık olarak ulaşabilirsiniz. Müşterilerinize hangi tarihte ne kadar satış yaptığınızı ve hangi tarihlerde ne kadar ödeme aldığınızı ayrıntılı olarak sürekli denetim altında tutabilirsiniz. Müşterileriniz için hazırladığınız hesap ekstrelerini isterseniz rapor olarak çıktı alabilir, isterseniz tek tuşla müşterinize gönderebilirsiniz. Tüm bu özellikler sayesinde firmaların maddi olarak karşılaşabileceği tüm tehditlere karşı gerekli önlemler alınabilmektedir. Bu durum da firmanın kârlılığını olumlu yönde etkilemektedir.

Borç Alacak Takip Programı İle Hangi İşlemler Yapılır?

Borç alacak takip programı ile cari hesap takibi, kasa hesaplarınızın takibi, barkod destekli stok takibi, alış-satış-ödeme olarak ayrıntılı tahsilat takibi, fatura ve irsaliye yazdırma, peşin-vadeli ve taksitli satış, ödemelerin takibi, çek ve senetlerin takibi, personelin maaş ve avanslarının takibi işlemlerini yapabilirsiniz. Bunun yanında teklif ve siparişler, banka hesapları, istatistik ve detaylı raporlandırma, otomatik yedekleme ve veritabanı bakımı, ajanda ve hatırlatmalar, otomatik yedekleme ve veritabanı bakımı gibi pek çok işlemi tek platform üzerinden bilgisayarınızdan takip edebilmenizi sağlar.

Borç Alacak Takip Programının Avantajları

Borç alacak takip programı zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan güvenli bir programdır. Müşterilere ait borç ve alacak durumunu tek platform üzerinden ayrıntılı olarak takip edebilmenizi sağlayan program, hatasız takip yapabilmenizi sağlar. Borç ve alacak ilişkisi kurarak ayrıntılı analiz imkânı sunar ve ön muhasebe işleminizi bilgisayarınızda kolayca raporlayabilmenize olanak tanır. Borç ve alacakları tarihleri ile birlikte listeleme özelliğine sahip olması, ödemelerde yaşanabilecek her türlü sorunu ortadan kaldırır. Zamanında ödeme ve alacak tahsili, firmaya prestij kazandırır.