Sahada e-Fatura Düzenlemenin Kolay Yolu

Sahada e-Fatura Düzenlemenin Kolay Yolu

Dijital dönüşüm sürecinde olmamız, tüm işletmelerin alışılan düzenlerini derinden etkiledi ve büyük bir değişime sürükledi. Devlet ile birlikte desteklenen bu süreçte özellikle önemli belgeler artık elektronik ortamına taşındı. Bu doğrultuda geliştirilen e-fatura, e-arşiv ve diğer elektronik belgeler birçok açıdan faydayı da beraberinde getirdi. Tüm bu değişim birçok faydayı beraberinde getirse de, özellikle saha satışı yapan işletmeler için bu belgelerin sahadayken nasıl düzenleneceği büyük bir merak konusu oldu. Sahada e-fatura nasıl kesilir? sorusunun yanıtları en genel ifade ile şu şekildedir;

Sahada e-Fatura Nasıl Kesilir?

Sahadayken e-fatura nasıl kesilir? Sorusu, hem işletme yetkilileri hem de saha satış personelleri tarafından oldukça sık yöneltilen sorulardan biridir. Bu sorunun en doğru yanıtı ise, kaliteli bir saha satış programı kullanmaktır. Çünkü internete bağlanabilen ve başarılı bir şekilde entegre olabilen el terminalleri, saha satış programları ve bu gibi mobil cihazlar ile sahadayken hızlı bir şekilde e-fatura düzenlemek mümkündür. Üstelik tüm işlemlerde merkez ofisin de görüntüleyebildiği kullanışlı bir el terminali kullanmak yeterli olmaktadır.

e-fatura, kâğıt fatura gibi çıktı alma derdi ile uğraştırmadığından sahada geçirilen vakitten de önemli ölçüde tasarruf yapılmasını sağlar. e-Fatura kullanmak için zorunluluk getirilen işletmelerin sınırları giderek daraltılmakta ve zamanla tüm işletmelerin bu uygulamaya geçmesi planlanmaktadır. Böylelikle saha satış ekiplerinin hemen hepsi, sahada e-fatura oluşturmaya başlayacak. Böylelikle sahada düzenlenen ve müşteriye gönderilen tüm faturalar, merkez ofisteki yetkililer tarafından hızlı bir şekilde denetlenebilecektir.

Sahadayken hızlı olmak, hem müşterilerin hem de yetkililerin en büyük beklentilerinden biridir. Özellikle de müşteriler, yoğun iş koşuşturması içerisinde iken aldıkları bir ürüne ait gerekli tüm faturalara hızlı bir şekilde ulaşmak isterler. Sahada e-fatura düzenleme, tam da bu noktada müşterilerin taleplerini eksiksiz bir şekilde karşılamaktadır. e-fatura, hem tedarikçi hem de müşterinin birçok açıdan tasarruf yapmasına olanak tanımaktadır. Sahada oluşturulan ve müşteriye gönderilen elektronik faturalar, işletmelerin diğer departmanlarındaki iş yükünü de olabildiğince hafifletmektedir. Kaliteli bir saha satış programı aracılığı ile yapılan tüm işlemlerde olduğu gibi sahada e-fatura kesme işleminde de sorunsuz ve kaliteli bir şekilde hizmet vermek mümkündür.

sahada e-fatura